تبلیغات
وبلاگ سردار سرلشگر شهید حسن باقری - نقش شهید باقری در پیروزی جمهوری اسلامی ایران و پس از آن

وبلاگ سردار سرلشگر شهید حسن باقری
خبرنگاری که با نبوغ فوق العاده خود اسطوره دفاع مقدس شد...

بزرگ مردتاریخ

جستجو

Email Icon by Parstools.com

نقش شهید در پیروزی انقلاب اسلامی

همزمان با گسترش انقلاب اسلامی وفرمان حضرت امام خمینی (قدس سره) مبنی بر فرارسربازان از پادگانها خدمت سربازی را رها كرد وبه موج خروشان و توفنده امت حزب الله پیوست و به صورت تمام وقت در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی به فعالیت پرداخت .

به هنگام تشریف فرمایی حضرت امام خمینی (قدس سره)  به میهن اسلامی در فعالیتهای كمیته استقبال شركت چشمگیری داشت و به دلیل برخورداری از آموزش نظامی به همراه سایر اعضای خانواده و دوستانش در تصرف كلانتری 14 و پادگان ولی‌عصر (عج) عشرت آباد سابق در تهران نقش بارزی داشت.

 

 پس از پیروزی انقلاب اسلامی

تا خرداد 1358 در كمیته انقلاب اسلامی و برخی نهادهای دیگر فعالیت داشت و با انتشار روزنامه جمهوری اسلامی ، همكاری فعال خود را با این روزنامه در زمینه‌های مختلف آغاز كرد. در این مدت بنا به دعوت سازمان ملل از طرف روزنامه به عنوان خبرنگار سفر 15 روزه‌ای به لبنان و اردن انجام داد كه طی این سفر گزارش تحلیلی جامعی از اوضاع نابسامان مسلمین در آن منطقه تهیه كرد .

در خرداد ماه سال 1358 موفق به اخذ دیپلم ادبی شد . سپس در امتحان ورودی دانشگاه شركت كرد و با رتبه صدوچهارم در رشته حقوق قضایی دانشگاه تهران قبول گردید.

او در مدت حضور در محیط دانشگاه نقش فعال و موثری درمقابله با توطئه‌های ضد انقلاب و گروهكها داشت .

شهید باقری اوایل سال 1359 به عضویت سپاه درآمد. ابتدا در واحد اطلاعات مشغول به خدمت شدو در زمینه شناسایی و مقابله با گروهكهای منحرف و وابسته فعالیت خودرا استمرار بخشید و در این واحد بود كه نام مستعار حسن باقری برای ایشان در نظر گرفته شد.

 نوشته شده در سه شنبه 18 مرداد 1390 توسط جلال رنجبران
مقام معظم رهبری

درباره وبلاگ شهید
آرشیو مطالب
کلام معصومین
آمار بازدید وبلاگ
Blog Skin